Güller içinde sohbet edebileceğiniz kaliteli ve nezih bir sohbet ortamı. Yüzlerce insanın tercih ederek insanlarla tanıştığı, arkadaşlık kurduğu sohbet sitesi.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

30Ağustos Zafer bayramımız Kutlu olsun - GüLüM cHaT - Chat Sohbet Odaları, Mobil Sohbet Siteleri


30Ağustos Zafer bayramımız Kutlu olsun
ZAFERİ KAZANANLAR KUTLAR, KAÇANLAR _________________DEĞİL…
Büyük Taarruz, 30 Ağustos deyip geçiveremeyiz;
Korkaklar ve kaybedenlerin zafer anıtları olmaz.
… 450 km boyunca taarruz eden askerlerin ve Atatürk’ün yunanlılarla ve işbirlikçilerinin kovalamacasında gördüğü manzarayı hiçbir millet görmemiştir. bir halkın ordusu düşünün ki düşmana taarruz ettikçe düşman kaçıyor ve önündeki evleri yakmaya, insanları katletmeye devam ediyor. taarruz eden asker, oradan geçerken hanımının ve ufacık yavrusunun yanmış, kesilmiş, paramparça edilmiş cesetlerini görüyor ve gözyaşları içinde taarruza devam ediyor…
izmir’e giren süvarilerin yüzlerine dikkat ettiniz mi? hiçbiri gülmüyor. alt üst olmuş bir psikoloji içinde gözlerinin önündeki manzarayı ve kalplerindeki acıyı hayal edemeyiz. buna rağmen çelik gibi bir irade ile verilen emirden azıcık bile çıkmıyorlar. asayiş asla bozulmuyor.
“Ne Mulu Türk’üm Diyene” Sesine kurban olduğum Atam;30 Ağustos Zafer bayramı’nda tebrikleri kabul ederken şöyle demiştir:
Bu zaferi kazanan ben değilim. Bunu asıl, tel örgüleri hiçe sayarak atlayan, savaş meydanında can veren, yaralanan, kendini esirgemeden düşmanın üzerine atılarak akdeniz yolunu Türk süngülerine açan Kahraman Askerler kazanmıştır. ne yazık ki onların her birinin adını Kocatepe’nin sırtlarına yazmak mümkün değildir. fakat, hepsinin ortak bir adı vardır:
TÜRK ASKERİ ! tebriklerinizi onların adına kabul ediyorum!
1928
Mustafa Kemal Atatürk’ ün 30 Ağustos ile ilgili sözleri.
Bayraklaşan bir milletin vatanlaşan zaferi kutlu olsun.
Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna, Tuğu kaldırmış olan orduların Başbuğuna…SONSUZA KADAR ÖZLEMLE🙏🙏🙏30 agustos coşkusu


Bir cevap bırakın.